0gorzówwlkp3

Zestawy grzewcze – energooszczędne rozwiązanie

Wymagania związane z energochłonnością budynków z roku na rok są coraz wyższe. Ma to swoje odzwierciedlenie przede wszystkim w samych kosztach eksploatacji, które dzięki wykorzystywaniu przegród o wyższej izolacyjności termicznej są w stanie maleć. Dzięki nieustannie postępującym zmianom coraz większym uznaniem zaczęły cieszyć się nowoczesne panele grzewcze, które dostępne są w naszej ofercie w atrakcyjnych zestawach.

Panele mają tę przewagę nad innymi rozwiązaniami wykorzystującymi energię elektryczną, że cechuje je bardzo duża wydajność oraz nieduże zapotrzebowanie na moc. W przeciwieństwie do nieco starszych technologii ogrzewania wnętrz o powierzchni wynoszącej około 10m2, wystarczy panel grzejny o mocy zaledwie 650W. Jest to wartość 3 razy mniejsza w porównaniu z tradycyjnymi systemami. Dzieje się tak przez zwiększoną powierzchnię grzania, ponieważ panele grzejne cechują się chropowatą powłoką pokrytą farbą, która nie tworzy warstwy izolacyjnej. Daje ona możliwość uzyskania 2-krotnie większej powierzchni grzania, w porównaniu do powierzchni gładkiej.

Zestawy grzewcze – sposób działania paneli

Panele grzewcze (zestawy) działają na zasadzie, które podsunęła sama natura. Słońce bowiem emituje cieplną energię dzięki promieniowaniu i dokładnie w identyczny sposób funkcjonują panele grzewcze podczerwieni. Ciepło wytwarzane przez grzejniki na podczerwień przejmowane jest przez przegrody, a następnie oddawane do wnętrza ze względu na różnicę potencjałów. W podobny sposób oddziałuje także słońce ogrzewające zarówno ziemię, pojazdy, drogi, czy też zabudowania, a pozyskaną energię cieplną oddaje do atmosfery.

Wszystko to oznacza, że mechanizm działania zestawów grzewczych cechuje się o wiele większą naturalnością niż miałoby to miejsce w przypadku grzejników tradycyjnych. Rozprzestrzenianie się ciepłego powietrza poprzez konwekcję to również o wiele mniejszy komfort cieplny związany z chłodnymi podłogami, jak i nierównomiernym rozkładem temperatur w danym wnętrzu. Tymczasem grzejniki na podczerwień, niezależnie od tego, w jakim miejscu są zamontowane, dają gwarancję równomiernego rozkładu temperatur, co jest bardzo komfortowe. Liczne badania oraz obserwacje potwierdzają, że temperatura odczuwalna w pomieszczeniach ogrzewanych przy użyciu grzejników elektrycznych na podczerwień jest o mniej więcej 2 stopnie Celsjusza wyższa niż ma to miejsce w przypadku temperatury będącej wynikiem ogrzewania tradycyjnego.

0poznań2

Dlaczego warto zainteresować się naszymi zestawami grzewczymi?

Mówiąc o zestawach grzewczych, warto wspomnieć również o ich kosztach, które nie są wysokie. Jedną z największych wad tradycyjnych systemów ogrzewania są z całą pewnością koszty budowy instalacji. Według szacunków, instalacja centralnego ogrzewania dla mieszkania, którego powierzchnia wynosi mniej więcej 50m2 z wysokiej klasy kotłem, wiąże się z kosztami sięgającymi nawet kilkunastu tysięcy złotych. Tymczasem, wykorzystując panele grzewcze podczerwieni, istnieje możliwość zredukowania kosztów inwestycji do 50%. W skład naszych zestawów grzewczych wchodzą panele grzewcze, termostat oraz okablowanie. Jeżeli również i Państwo poszukują tego typu produktów, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.