0sosnowiec001

Płyty grzewcze na podczerwień w nowoczesnej nanotechnologii

Płyty grzewcze na podczerwień w nanotechnologii, dostępne w naszej ofercie w atrakcyjnej cenie, działają na zasadzie, które podsunęła sama natura. Słońce bowiem emituje cieplną energię dzięki promieniowaniu i dokładnie w identyczny sposób funkcjonują płyty na podczerwień. Ciepło wytwarzane przez tego typu urządzenia przejmowane jest przez przegrody, a następnie oddawane do wnętrza ze względu na różnicę potencjałów. W podobny sposób oddziałuje także słońce ogrzewające zarówno ziemię, pojazdy, drogi, czy też zabudowania, które pozyskaną energię cieplną oddaje do atmosfery.

Wszystko to oznacza, że mechanizm działania paneli grzewczych cechuje się o wiele większą naturalnością niż miałoby to miejsce w przypadku grzejników tradycyjnych. Rozprzestrzenianie się ciepłego powietrza poprzez konwekcję to również o wiele mniejszy komfort cieplny związany z chłodnymi podłogami, jak i nierównomiernym rozkładem temperatur w danym wnętrzu. Tymczasem panele na podczerwień w nanotechnologii, niezależnie od tego, w jakim miejscu są zamontowane, dają gwarancję równomiernego rozkładu temperatur, co jest bardzo komfortowe. Liczne badania oraz obserwacje potwierdzają, że temperatura odczuwalna w pomieszczeniach ogrzewanych przy użyciu tego typu urządzeń jest o mniej więcej 2 stopnie Celsjusza wyższa niż ma to miejsce w przypadku temperatury będącej wynikiem ogrzewania tradycyjnego.

Płyty grzewcze na podczerwień w nanotechnologii – to się opłaca

Mówiąc o panelach grzewczych, warto wspomnieć również o ich kosztach, które nie są wysokie. Jedną z największych wad tradycyjnych systemów ogrzewania są z całą pewnością koszty budowy instalacji. Według szacunków, instalacja centralnego ogrzewania dla mieszkania, którego powierzchnia wynosi mniej więcej 50m2 z wysokiej klasy kotłem, wiąże się z kosztami sięgającymi nawet kilkunastu tysięcy złotych. Tymczasem, wykorzystując panele w nanotechnologii, istnieje możliwość zredukowania kosztów inwestycji do 50%. Nic więc dziwnego, że cena tego typu rozwiązania, jak również usługi związane z ich instalacją cieszą się tak dużym uznaniem.

0sztutowo

Zapraszamy do zakupu płyt grzewczych na podczerwień w nanotechnologii

Ogrzewanie przy użyciu podczerwieni to jedna z najbardziej innowacyjnych metod na zapewnienie ciepła w budynku. Jeżeli również i Państwo chcą nabyć panele grzewcze, które pochodzą od znanych producentów, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z urządzeniami dostępnymi w naszym asortymencie, pozostajemy do Państwa dyspozycji.