0gorzówwlkp3

Panele hybrydowe wykorzystujące podczerwień

Energooszczędny, hybrydowy panel na podczerwień jest innowacyjnym połączeniem technologii ogrzewania podczerwienią, jak i tradycyjnego ogrzewania konwekcyjnego. Ich połączenie daje wysoce wydajne oraz ekonomiczne źródło ogrzewania, które odnajdzie się zarówno w domach, mieszkaniach, hotelach, biurach, szpitalach oraz wielu innych miejscach. Dzięki panelom hybrydowym na podczerwień istnieje możliwość błyskawicznego uzyskania komfortu cieplnego, nawet w bardzo wychłodzonych pomieszczeniach. Panele hybrydowe dostępne w naszej ofercie zostały wyprodukowane z wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu charakteryzują się niezawodnością.

Co warto wiedzieć o panelach hybrydowych na podczerwień?

Dostępne w naszej ofercie panele hybrydowe są w stanie samodzielnie dobrać moc grzewczą niezbędną do ogrzania danego wnętrza lub też mogą ogrzewać pomieszczenie według naszych osobistych preferencji. Panele te cechuje błyskawiczne rozgrzewanie się oraz wolne stygnięcie, co gwarantuje wysoką wydajność urządzenia. Niewątpliwym ich atutem jest niemalże natychmiastowe odczuwanie komfortu cieplnego, co jest szczególnie istotne jesienią oraz zimą. Podczerwień natomiast wnika w elementy znajdujące się we wnętrzu, takie jak ściany, meble, czy też podłoga i zostaje w nich zakumulowana, po to, by móc oddać energię w późniejszym czasie.

0lednogóra3

Panele hybrydowe na podczerwień to gwarancja Państwa zadowolenia

Nowoczesny mechanizm działania paneli na podczerwień cechuje się o wiele większą naturalnością niż miałoby to miejsce w przypadku grzejników tradycyjnych. Rozprzestrzenianie się ciepłego powietrza poprzez konwekcję to również o wiele mniejszy komfort cieplny związany z chłodnymi podłogami, jak i nierównomiernym rozkładem temperatur w danym wnętrzu. Tymczasem panele hybrydowe, niezależnie od tego, w jakim miejscu są zamontowane, dają gwarancję równomiernego rozkładu temperatur, co jest bardzo komfortowe. Liczne badania oraz obserwacje potwierdzają, że temperatura odczuwalna w pomieszczeniach ogrzewanych przy użyciu paneli na podczerwień jest o mniej więcej 2 stopnie Celsjusza wyższa niż ma to miejsce w przypadku temperatury będącej wynikiem ogrzewania tradycyjnego.

Mówiąc o panelach hybrydowych , warto wspomnieć również o ich kosztach, które nie są wysokie. Jedną z największych wad tradycyjnych systemów ogrzewania są z całą pewnością koszty budowy instalacji. Według szacunków, instalacja centralnego ogrzewania dla mieszkania, którego powierzchnia wynosi mniej więcej 50m2 z wysokiej klasy kotłem, wiąże się z kosztami sięgającymi nawet kilkunastu tysięcy złotych. Tymczasem, wykorzystując panele, istnieje możliwość zredukowania kosztów inwestycji do 50%.