0gorzówwlkp3

Promienniki na podczerwień

Promieniowanie jest jednym ze sposobów przekazywania ciepłą przez grzejniki elektryczne. Promienniki ciepła na podczerwień, zwane również promiennikami grzewczymi, są urządzeniem, które przetwarza energię elektryczną w ciepło w formie promieniowania podczerwonego. Najczęściej spotkać je można w formie źródła ciepła w wysokich pomieszczeniach, dzięki czemu ciepło zostaje skierowane ku dolnej części danego obiektu. Do najprostszego promiennika zaliczyć można zwyczajną grzałkę elektryczną, która jest w stanie rozgrzać się nawet do kilkuset stopni Celsjusza, co powoduje, że z jej powierzchni wydzielane są promienie podczerwone, niewidzialne dla naszego oka.

Promienniki ciepła domu – różne rodzaje

Grzewczy promiennik elektryczny podczerwieni w domu można nabyć w postaci elementów metalowych, elementów ceramicznych, żarówek, jak i w formie paneli grzewczych, których zadaniem jest ogrzewanie wnętrz o różnych rozmiarach. W zależności od źródła zasilania istnieje możliwość nabycia:

Mówiąc o zaletach grzejników łazienkowych warto wspomnieć między innymi o:

  • promienników ciepła gazowych (zasilanych przy użyciu gazu)
  • promienników cieplnych elektrycznych (zasilanych przy użyciu energii elektrycznej)
  • promienników ciepła wodnych (ogrzewanych przy użyciu ciepłej wody)
0DSC01740

Promienniki energii cieplnej – korzystna oferta, która się opłaca

Istnieje wiele powodów, dla których coraz więcej osób decyduje się na grzejniki promiennikowe elektryczne i promienie podczerwone do swojego domu, mieszkania, czy też biura. Jednym z nich jest atrakcyjna ich cena, którą proponujemy wszystkim osobom odwiedzającym naszą internetową stronę. Udowadniamy więc, że istnieje możliwość nabycia nowoczesnych, wydajnych i funkcjonalnych promienników ciepła do domu, bez konieczności nadwyrężania swojego budżetu. Jest to doskonała i wysoce opłacalna inwestycja obok której nie można przejść obojętnie!

0sosnowiec6

Sposób działania promienników ciepła elektrycznych

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć promienniki podczerwieni elektryczne, których wykorzystywanie przynosi szereg korzyści – zarówno cieplnych, jak i finansowych. Działanie promienników ciepła podczerwieni podobne jest do działania promieni słonecznych, jednakże promienniki nie wydzielają niekorzystnych dla naszego zdrowia promieni ultrafioletowych. Systemy, jakimi są promienie podczerwieni mogą służyć przede wszystkim do pełnego, strefowego, ale i uzupełniającego ogrzewania różnego rodzaju przestrzeni użytkowych.

Dostępne w naszej ofercie grzewcze promienniki ciepła elektryczne emitują krótkie, średnie oraz długie fale podczerwone, które dostarczają przyjemne ciepło otoczeniu, nie ogrzewając jednocześnie powietrza. Posiadają więc zaawansowane właściwości. Kwestia ta ma bardzo duże znaczenie przede wszystkim w nieprawidłowo zaizolowanych miejscach, obiektach kontrolnych narażonych na częste występowanie przeciągów oraz w dużych halach produkcyjnych, czy też magazynowych. Jednakże warto wiedzieć, że działanie promienników elektrycznych domu sprawdza się nie tylko w przestrzeniach zamkniętych, ponieważ doskonale odnajdą się one także w otwartych restauracjach, barach znajdujących się pod gołym niebem, ba balkonach, tarasach, jak i rekreacyjnych boiskach.

Grzejniki elektryczne promiennikowe – dlaczego jeszcze warto je mieć?

Promienniki ciepła elektryczne, w przeciwieństwie do popularnych konwektorów, dają gwarancję silniejszego odczucia ciepła przy użyciu tej samej ilości energii. W praktyce oznacza to, że promienniki grzewcze wykorzystują efekt frontalnego wytwarzania termoelektrycznych fal cieplnych, które swoim charakterem mogą przypominać promieniowanie słoneczne lub też ciepło wytwarzane przez kominek. Promieniowanie to rozprzestrzeniane jest w linii prostej, co daje możliwość przejmowania wytworzonego ciepła przez nas samych, jak również elementy znajdujące się w otoczeniu. Promienniki podczerwieni IR gwarantują także niedużą różnicę temperatur znajdującą się między sufitem a podłogą. Co więcej, promienniki na podczerwień o wiele lepiej nagrzewają wysokie pomieszczenia, w porównaniu z konwektorami.

Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta energii cieplnej, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z niniejszym asortymentem. Wszystkie nasze promienniki cieplne IR nabyć można w atrakcyjnej i niezawyżonej cenie i cechują się one funkcjonalnością oraz niezawodnością. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z naszymi promiennikami ciepła, zwanymi również elektrycznymi promiennikami podczerwieni, zapraszamy do kontaktu. Bardzo chętnie odpowiemy na każde z nich w możliwie jak najkrótszym czasie, tak by zakup przez Państwa grzejników elektrycznych promiennikowych był wysoce satysfakcjonujący. Warto więc postawić na nowoczesne ogrzewanie – promieniowanie podczerwone, ponieważ ich właściwości oraz ceny zdecydowanie zachęcają do zakupu.