0DSC01612

Wybór sposobu ogrzewania

Zastanawiasz się, jaki sposób ogrzewania byłby dla Ciebie najkorzystniejszy? Jesteś niezdecydowany i nie potrafisz podjąć ostatecznej decyzji? Pozwól opowiedzieć nam o najbardziej innowacyjnym i ekonomicznym rozwiązaniu dostępnym na rynku. A jest nim ogrzewanie na podczerwień – nowoczesne rozwiązanie, zapewniające skuteczny i niedrogi sposób ogrzewania pomieszczeń.

Ogrzewanie powierzchniowe na podczerwień

Co warto wiedzieć o tym sposobie na obniżenie kosztów grzewczych? Czy oprócz tego ma ono jeszcze jakieś pozytywne aspekty? Oczywiście. Ogrzewanie powierzchniowe na podczerwień poza energooszczędnością zapewnia lepszą jakość powietrza. Ogrzewając pomieszczenie w sposób tradycyjny, zazwyczaj grzejniki ogrzewają powietrze, wykorzystując zasadę konwekcji a więc wprawiając to powietrze w ruch. To argument na rzecz promienników, które nie powodują unoszenia się kurzu, co jest po prostu niezdrowe. W konwekcji mamy do czynienia także z suchym powietrzem wraz z przypalonym przez gorące grzejniki kurzem. Poza tym w tradycyjnej metodzie ogrzewania, wykorzystującej konwekcję, przy podłodze zawsze jest chłodniej, co wiąże się z dodatkowym dyskomfortem.

0gorzówwlkp3

Działanie ogrzewania powierzchniowego na podczerwień

W tradycyjnych systemach grzewczych jest powietrze, które cyrkuluje – ciepłe, lżejsze powietrze unosi się do góry, zimne opada w dół. Różnica między temperaturą podłogi a sufitu w tak ogrzewanych wnętrzach może być duża. Ogrzewanie powierzchniowe na podczerwień, ścienne lub sufitowe, jest tanie w zakupie, tanie w instalacji oraz bezobsługowe. Tutaj nośnikiem nie jest powietrze, są to panele, równomiernie ogrzewające pomieszczenie, których wydajność cieplna jest niemalże maksymalna. Zapewniają komfort ciepłej podłogi, optymalną temperaturę w pomieszczeniu, niskie koszty ogrzewania i mogą służyć jako samodzielny system ogrzewania lub tylko jego uzupełnienie.

Ogrzewanie powierzchniowe na podczerwień

Grzejniki podczerwieni to świetna alternatywa lub uzupełnienie bieżącego systemu grzewczego. To wygodny, zdrowy, ekologiczny sposób na ogrzanie pomieszczenia po niższych kosztach eksploatcyjnych. To tanie żródło ciepła nie powodouje unoszenia kurzu w powietrzu, powietrze takie bowiem nie podlega konwekcji w tym systemie ogrzewania. Ogrzewanie powierzchniowe składa się z folii, mat i paneli grzewczych z włókien węglowych, wytwarzających promieniowanie podczerwone – tak samo jak słońce, którego nie widzimy, ale odczuwamy jako ciepło.