0sztutowo

Wybierz zdrową alternatywę

Działanie podczerwieni jest wykorzystywane w lecznictwie od lat, m.in. w zakresie poprawy samopoczucia. Promieniowanie podczerwone jest promieniowaniem bezpiecznym dla zdrowia i życia, a długość fal elektromagnetycznych wnosi od 780nm do 1mm, które wywołuje w tkance biologicznej reakcje termicznie działające na organizm korzystnie, bowiem w kontakcie ze skórą fale powodują przyjemne ogrzewanie. Dodatkowym atutem, jakie wykazuje działanie podczerwieni na zdrowie jest fakt, iż emitowane fale elektromagnetyczne posiadają właściwości biostymulacyjne stąd też zastosowanie promieniowania w przypadku problemów z bólem mięśni, stanów zapalnych, lekkich kontuzji, czy płytkich zaburzeń krążenia, gdzie fale cieplne emitując korzystne warunki wpływają na redukcje nieprzyjemnych dolegliwości.

Ogrzewanie na podczerwień a zdrowie

Mimo iż promieniowanie podczerwone wykorzystywane jest w lecznictwie, to nie jest to jedyna możliwość jego zastosowania. Coraz chętniej działanie podczerwieni stosowane jest w instalacjach ogrzewania, które wykazują wiele pozytywnych czynników dostarczania energii cieplnej w pomieszczeniu. Energia podczerwieni skutecznie redukuje cyrkulację powietrza, dlatego szacuje się, że ogrzewanie podczerwienią znacznie efektywniej wpływa na nasze zdrowie. Standardowe rozwiązania opierają się na konwekcji, gdzie przepływ powietrza pobudza do ruchu kurz i inne substancje zanieczyszczające, a to negatywnie działa na jakość powietrza w pomieszczeniach alergików lub osób ze szczególnie wrażliwymi drogami oddechowymi.

Energia emitowana z ogrzewania na podczerwień pozytywnie wpływa na zdrowie, ponieważ reguluje układ oddechowy i gospodarkę wodno-elektrolitową. Tradycyjne rozwiązania bardzo często wysuszają powietrze i mimo iż wiele osób nie zdaje sobie sprawę z tych niedogodności, to wystarczy spędzić odrobinę czasu w pomieszczeniu z nawilżaczem by dostrzec zasadniczą różnicę. Suche powietrze wpływa nie tylko na stan zdrowia i skóry, ale również ma negatywne działanie na samopoczucie czy koncentrację. Podczerwień obniża napięcie mięśni, a także zmniejsza wrażliwość receptorową, dlatego organizm ma możliwość, by odpocząć i w pełni się zrelaksować.

0DSC09641

Zdrowe ogrzewanie podczerwienią

Szacuje się coraz wyższy wskaźnik zachorować na astmę lub inne choroby związane z zaburzeniem prawidłowej gospodarki oddechowej. Ogrzewanie podczerwienią to zdrowa alternatywa dla osób o szczególnej wrażliwości na nieprzyjemne warunki atmosferyczne. Zarówno kurz, jak i wiele innych cząsteczek może doprowadzić do pogorszenia zdrowia i samopoczucia. Być może nie wpłynie to na realne zagrożenie życia, ale z pewnością pogorszy jakość naszego funkcjonowania w obrębie zajmowanej przestrzeni. Otwierając się na nowoczesne technologie masz szansę zniwelować przeciwności do minimum i zadbać o wysokiej jakości czyste powietrze w swoim mieszkaniu.

Działanie podczerwieni

Działanie podczerwieni wykorzystywane jest w wielu sytuacjach. Emitowane aniony w procesie ogrzewania falami elektromagnetycznymi mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Aniony przenikając do naszego organizmu walczą z nieprzyjaznymi wirusami i bakteriami. Ponadto hamują rozmnażanie się bakterii typu anaerobowe i ograniczają ich przetrwanie. Dzięki promieniowaniu światła o długości 4-14 μm ogrzewanie ma szanse na stopniowe usuwanie stanów zapalnych. W ostatecznym rozrachunku ogrzewanie podczerwienią to nie tylko alternatywa energooszczędna i komfortowa, ale i sposób na poprawę zdrowia. Coraz więcej osób dostrzega pozytywny wpływ ogrzewania podczerwienią na zdrowie.