0DSC01740

Ogrzewanie promiennikami – na czym polega?

Sposób ogrzewania domu to niezwykle istotna kwestia, która ma wpływ na nasze samopoczucie, ale w ostateczności i na ekonomię. Wśród alternatywnych metod ogrzewania coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na ogrzewanie elektryczne promiennikowe, które pozwala na wygodny, zdrowy i co istotne ekologiczny sposób dostarczania ciepła. Zazwyczaj słysząc o ogrzewaniu wykorzystującym energię elektryczną jeży się włos na głowie, w końcu ten rodzaj zasilania generuje kolosalne koszty. By jednak przekonać się o wszystkich zależnościach i zaletach ogrzewania promiennikami należy przyjrzeć się wszystkim etapom od sposobu montażu po działanie, co pozwoli podjąć optymalną i satysfakcjonującą decyzję. Co więcej, cena takiego rozwiązania jest coraz bardziej przystępna.

Wybierz ogrzewanie promiennikiem podczerwieni

Ogrzewanie promiennikami podczerwieni różni się od tradycyjnych metod przepływu ciepłego powietrza w ogrzewaniu grzejnikowym i jest to kwestia, które nie podlega wątpliwościom. Przede wszystkim różnica tkwi w sposobie przekazywania ciepła, ponieważ tradycyjne rozwiązania wykorzystują konwekcję (wprawiając powietrze w ruch), natomiast promienniki podczerwieni wykorzystują potencjał promieniowania cieplnego emitowanego przez słońce. Ciepło jest wysyłane pod postacią promieniowania podczerwonego i całkowicie pomijają etap wykorzystywania powietrza.

Ogrzewanie promiennikiem w domu działa poprzez zainstalowany specjalny promiennik w pomieszczeniu, którego nadrzędnym celem jest ogrzewanie w taki sposób, by zapewnić odczuwalny komfort cieplny. Wpływają bezpośrednio na ogrzanie ścian, mebli i ludzi. Dzięki równomiernemu ogrzewaniu temperatura odczuwalna oscyluje w granicach komfortu cieplnego zgodnie z założeniami i potrzebami. Działanie ogrzewania elektrycznego wykorzystuje promienniki, które ogrzewają ściany i meble, ale nie „marnują” temperatury na ogrzewanie powietrza, stąd są bardziej ekonomiczne i wydajne.

0DSC09640

Ogrzewanie elektryczne – promienniki

Głównym zarzutem przeciwko ogrzewaniu tradycyjnemu wykorzystującymi grzejniki jest powietrze, które wprawiane w ruch powoduje unoszenie się kurzu, a tym samym pogarsza jakość powietrza, którym oddychają domownicy. Nawet przy zachowaniu sterylności i odpowiedniego nawilżenie wciąż istnieje uzasadnione ryzyko, że powietrze będzie suche, co bezpośrednio wpływa na jakość i komfort przebywania w danym pomieszczeniu.

Jak działa ogrzewanie promiennikowe? Elektryczny promiennik przetwarza energię elektryczną w ciepło, które przybiera postać promieniowania podczerwonego. To promieniowanie, które nie jest widoczne dla ludzkiego oka, ale jest doskonałym nośnikiem energii elektrycznej.

Promiennik taki składa się z kilku podstawowych części, do których należą m.in. podstawa, ekran odbijający promieniowanie, sterownik oraz element grzejny. Promiennik opiera swoje działanie na emitowaniu promieniowania podczerwonego, a więc działa tak samo, jako Słońce. W pierwszej kolejności ogrzewa właśnie przedmioty, w tym ściany, meble, a nagrzany przedmiot oddaje ciepło do pomieszczenia.

Ogrzewanie promiennikowe – poznaj cenę

Zdaniem specjalistów sposób ogrzewania promiennikowego w domu pozwala na znaczne oszczędności i ogrzewanie domu dopasowanego do komfortu cieplnego bez strat, a tym samym bez mniejszego nakładu energii.

Nasi specjaliści chętnie podejmą się wyjaśnienia wszystkich niezbędnych kwestii, wiążących się z ogrzewaniem promiennikowym. Inwestycja w takie rozwiązanie jest w dłuższej perspektywie czasu niezwykle opłacalna, o czym przekonało się już wielu naszych dotychczasowych klientów. Zachęcamy do kontaktu oraz poznania ceny naszych rozwiązań.