Clipboard01

Czym są konwektory grzewcze?

Energia elektryczna jest bez wątpienia jednym z najbardziej dostępnych źródeł ciepła, a zasilanie urządzeń grzewczych przy jej użyciu cechuje się wysoką sprawnością, jednakże może ono generować również wysokie koszty. To właśnie między innymi dlatego konwektory grzewcze nie są już tak popularne, jak miało to miejsce w przeszłości. W dzisiejszych czasach konwektory zastępowane są przez inne, znacznie bardziej opłacalne rozwiązania.

Konwektory grzewcze mogą generować wysokie koszty

Ogrzewanie ścienne piecami konwektorowymi elektrycznymi może być wykorzystywane zarówno w formie głównego źródła ciepła, jak i w formie ogrzewania uzupełniającego. Może być ono wygodne, ale z całą pewnością nie jest tanie. Jest to jeden z wielu powodów, dla których coraz więcej osób poszukuje innych, znacznie bardziej opłacalnych rozwiązań do swojego domu lub też mieszkania. Co więc warto rozważyć, w sytuacji, w której nie chcemy nabywać piecyka elektrycznego konwektorowego?

0DSC09640

Szeroka oferta ogrzewania ściennego – piece konwektorowe elektryczne to niejedyny wybór

Ogrzewanie elektryczne konwektorowe od dawna już nie jest uważane za rozwiązanie nowoczesne i opłacalne. Grzejniki elektryczne konwekcyjne, zwane również grzejnikami elektrycznymi konwektorowymi, są coraz częściej wypierane przez elektryczne panele Eco Partner. Rozwiązanie to jest znacznie bardziej zaawansowane technologicznie, niż jak ma to miejsce w przypadku elektrycznych grzejników konwektorowych, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na ich wdrożenie.

Ogrzewanie elektryczne konwektorowe – dlaczego warto zrezygnować z ogrzewania elektrycznego konwektorowego?

Doskonałą alternatywą dla ogrzewania elektrycznego konwektorowego są wyżej już wspomniane panele elektryczne Eco Partner. Mówiąc o tego typu panelach, warto wspomnieć o ich kosztach, które w porównaniu z grzejnikiem elektrycznym konwektorowym, nie są wysokie. Jedną z największych wad grzejników konwektorowych elektrycznych są z całą pewnością koszty eksploatacji. Z kolei koszty samej inwestycji są bardzo niskie, ponieważ konwektor można kupić już za 99 zł.

0legnica2

Wyższość paneli nad grzejnikiem elektrycznym konwekcyjnym

Tymczasem, wykorzystując panele grzewcze podczerwieni, istnieje możliwość zredukowania kosztów eksploatacji. Same koszty to jednak nie wszystko, ponieważ na szczególną uwagę zasługuje efektywność grzania z wykorzystaniem takiego systemu. Promieniowanie emitowane przez panele elektryczne jest bezpieczne i korzystne dla naszego zdrowia oraz samopoczucia.

Cały proces ogrzewania polega na wykorzystaniu zdolności odbicia, załamania, skupienia oraz pochłaniania. Powietrze nie podlega cyrkulacji, nie unosi się kurz, pyłki, co jest szczególnie istotne dla alergików oraz astmatyków. Wpływa to pozytywnie na oddychanie I zapobiega wysuszaniu się błony śluzowej.

Grzejnik elektryczny konwekcyjne – grzejniki konwektorowe elektryczne to już przeszłość

Dlaczego jeszcze warto zrezygnować z ogrzewania elektrycznego konwektorowego? Szacuje się bowiem, że średnie koszty miesięczne ogrzewania jednego metra kwadratowego domu przy użyciu nowoczesnych paneli elektrycznych wynoszą od 3 do 4 zł. Jest to więc rozwiązanie, które nie odbiega kosztami nawet od najbardziej ekonomicznych systemów ogrzewania centralnego, wykorzystującego wysokiej jakości kotły grzewcze oraz wysoce wydajne grzejniki.

Konwektorowe grzejniki elektryczne – zamień je na nasze panele

Wszystkie osoby chcące zrezygnować z konwektorowych grzejników elektrycznych serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wyróżnia się ona przede wszystkim atrakcyjnym cennikiem paneli, lecz nie tylko. Wszystkie nasze panele elektryczne powstały w oparciu o najnowsze trendy, dzięki czemu mogą stać się ozdobą samą w sobie. Jest to propozycja dedykowana najbardziej wymagającym Klientom, którzy poszukują sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązań do swojego domu.