01350482530_58421a7e85593c512c49331acdf1813a

Jakie ogrzewanie wybrać do mieszkania?

Niezależnie od metrażu każdy właściciel domu, mieszkania, czy powierzchni biurowej stoi przed dylematem jakie ogrzewanie wybrać, by zagwarantować sobie odpowiednie warunki cieplne przy możliwie najniższych kosztach utrzymania. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi i finalny dobór powinien być uzależniony między innymi od metrażu, czy wysokości pomieszczeń. Mimo popularności ogrzewania tradycyjnego coraz więcej osób dostrzega potencjał w innych możliwościach, które dzięki właściwej automatyzacji i zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań są w stanie sprostać wymagającym warunkom eksploatacyjnym. Dla mieszkania 50m2 polecane jest ogrzewanie elektryczne, które jest wygodne i bezpieczne.

Ogrzewanie elektryczne mieszkania 50m2

Mały metraż z jednej strony wydaje się mniej wymagający pod względem utrzymania, z drugiej generuje większe problemy dotyczące inwestycji chociażby przez wzgląd na montowanie instalacji cieplnych. Z tego względu do mieszkań 50m2 polecane jest ogrzewanie elektryczne w formie paneli grzewczych, ponieważ nie wymaga dużo miejsca, a dodatkowo koszty eksploatacji można dopasować do indywidualnych potrzeb pod warunkiem właściwie wykonanej inwestycji i zastosowaniu odpowiednich materiałów.

Podczas doboru ogrzewania do mieszkania 50m2 nie bez znaczenia pozostają czynniki, które finalnie mają wpływ na koszty inwestycji oraz dalszą eksploatacje. Ważne jest małe zapotrzebowanie na ciepło w przeciwieństwie do wysokich budynków w kamienicach, ponadto mały metraż nie zapewni oddzielnie wydzielonego miejsca na kotłownie, kocioł czy piec. Istotną kwestią jest również brak dostępu w wielu mieszkaniach do przyłącza gazowego czy brak sieci gazowej w pobliżu, co znacznie ogranicza podjęcie optymalnej decyzji. W ostatecznym rozrachunku okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w ogrzewanie elektryczne. Poprawnie wykonana inwestycja powinna sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających.

0sosnowiec001

Jakie zalety ma ogrzewanie elektryczne w mieszkaniach o powierzchni 50m2?

Jeśli w procesie selekcji zdecydujemy się na ogrzewanie elektryczne to mamy zagwarantowane wiele istotnych zalet, które w przypadku innych rozwiązań są niemożliwe lub trudne do osiągnięcia. Zdaniem specjalistów emisja ciepła pod wpływem energii elektrycznej jest jedną z najbardziej ekologicznych metod ocieplenia przestrzeni, ponieważ nie wytwarza zanieczyszczeń, a przy tym nie jest obciążeniem dla środowiska naturalnego i zdrowia.

Mimo iż wydaje się, że cena prądu będzie wpływać negatywnie na proces eksploatacji, to warto mieć na uwadze, że jest to jedna z najtańszych inwestycji w procesie budowy instalacji grzewczej. Jedno jest pewne: wybór rozwiązania nie powinien być dedykowany trendami. Stworzenie projektu oraz przedstawienie realnych kosztów pozwoli podjąć najlepszą decyzję, która będzie towarzyszyć nam przez lata użytkowania.