opt3

Ogrzewanie domów na podczerwień – czy warto?

Komfort cieplny to istotna kwestia z punktu widzenia ogrzewania własnego domu, ale i przestrzeni biurowej, czy też komercyjnej. Na rynku dostępnych jest wiele metod ogrzewania. Pomimo tego wciąż wiele osób wybiera tradycyjne źródła ciepła, jednakże coraz chętnie wykorzystywane są nowoczesne technologie, które oprócz komfortu i funkcjonalności dostarczają również energię zoptymalizowaną pod względem kosztów oraz ekologii. Przykładem może być ogrzewanie domu podczerwienią, które gwarantuje korzystną alternatywę.

Ogrzewanie domów na podczerwień

Ogrzewanie domów na podczerwień wykorzystuje potencjał ciepła i emitowanego promieniowania, by dopasować temperaturę do indywidualnych potrzeb. Dzięki zachowaniu optymalnej temperatury wiele osób zauważa znaczne ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem nawet wielkopowierzchniowych domów w miesiącach zimowych, gdzie zapotrzebowanie na ciepło jest największe. Emitowane fale podczerwone pochłaniane są przez ściany oraz inne przedmioty i wówczas oddają swoje ciepło. Zatem nie występuje tu tradycyjny przepływ i ruch powietrza, które w tradycyjnych rozwiązaniach musi ogrzać i wypełnić konkretne pomieszczenie ciepłem. Zastosowane rozwiązanie pomaga w odpowiednim dopasowaniu temperatury, dzięki czemu powierzchnia jest ogrzana, ale nie przegrzana.

Ogrzewanie na podczerwień to rozwiązanie polecane nie tylko z punktu widzenia optymalizacji kosztów i zużytej energii służącej do ogrzania pomieszczenia, ale przede wszystkim zachowania komfortu i właściwego powietrza, które wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie. Nowoczesne panele spełniają wymogi estetyczne, dzięki czemu właściciele nie muszą się obawiać ich wpływu na design i dopasowanie do przestrzeni. Coraz częściej prezentowane są oryginalne sposoby ogrzewania, które wpływają korzystnie na aranżację i podnoszą walory designerskiego wnętrza.

opt4

Ogrzewanie domu na podczerwień

Ogrzewanie podczerwienią to wyszukany i nowoczesny sposób na zapewnienie sobie komfortu. Zaletą tego rozwiązania jest z pewnością oszczędność, która już w krótkim czasie widoczna jest jako realne zmniejszenie wydatków związanych z eksploatacją i utrzymaniem odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Dodatkowo, dzięki możliwości indywidualnego ustawienia, możemy dopasować temperaturę do preferencji użytkownika. Promieniowanie pozwala na szybsze ogrzanie się wychłodzonych pomieszczeń, co również wpływa na zachowanie wysokiego poziomu komfortu i zadowolenia. Szczególnie polecane jest dla osób cierpiących na alergie lub choroby związane z układem oddychania, ponieważ ogrzewanie na podczerwień redukuje do względnego minimum przemieszczanie się kurzu, a także pojawianie się grzybów i pleśni.